S5 Paradigm Shift - шаблон joomla Книги

 • عضويت

اخبار

 • vtem news box
 • vtem news box
 • vtem news box
 • vtem news box
 • vtem news box
 • vtem news box
 • vtem news box
 • vtem news box
 • vtem news box
 • vtem news box

رئیس سازمان جنگلها،  و مراتع کشورکشور گفت: امسال و با تاکیدات رهبر انقلاب، دولت و مجلس شورای اسلامی ۲۰۰ میلیون دلار معادل ۶۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبخیزداری کشور اختصاص یافت.

خلیل آقایی در دیدار با مدیران ادارات منابع طبیعی غرب خراسان رضوی اظهار داشت: این اعتبار برای نخستین بار و در راستای توسعه و اجرای  طرح های آبخیزداری در کشور تخصیص. داده شد.

وی ادامه داد: طرح های آبخیزداری یک پکیج کامل است که منجر به تغذیه و احیا چشمه ها و منابع زیر زمینی می شود.

آقایی عنوان کرد: سیاست های غلط گذشته سبب شده تا امروز بخش مهمی از. اراضی کشاورزی کشور به دلیل تبدیل شدن به اراضی ملی در معرض تخریب قرار گیرد.

وی افزود: از زمانی که دولت اراضی کشاورزی را منابع طبیعی اعلام کرد ما با مشکلات زیادی مواجه شدیم. برای سازمان منابع طبیعی بد است که بگویند امروز مقصر بروز بخشی از مشکلات اجتماعی کشور متوجه شماست.

وی یاد آور شد: باید به کشاورزان اختیار دهیم و در عین حفظ مالکیت دولت بر اراضی ملی بهره برداری را به آنها بسپاریم.

وی اشاره به احکام  تخریب و قلع وقمع اراضی کشاورزی افزود: کسی حق ندارد درخت را حتی اگر در اراضی ملی کاشت شده باشد، قطع کند. از ادارات کل و شهرستان ها هم خواسته ایم که اگر شکایتی در این زمینه از سوی آن ها مطرح شده، پس گرفته شود.

وی با اشاره ماده ۵۴ رفع موانع تولید نیز گفت: کمیسیونی در شهرستان ها ایجاد شده تا از طریق این کمیسیون مشکلات کشاورزان بررسی و حل شود. مدیران بایستی نهایت همکاری را با کشاورزان و روستائیان داشته باشند و باید طوری برنامه ریزی شود که زمین ها توسط مردم نگهداری شود، اگر در زمینی درختی با قدمت ۲۰ سال کشت شده نباید قلع و قمع شود.

وی عنوان کرد: حفظ خاک و آب از مهم‌ترین برنامه دولت و از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است و در این زمینه ما وظیفه داریم تا با افرادی سودجو و فرصت طلب برخورد کنیم. فردی با هدف تصاحب اراضی ملی اقدام به کشت به صورت دیم در زمین می کند که باید با او برخورد شود، اما اگر کارشناسان اعلام کنند زمینی با قدمت ۴۰ سال یا ۲۰ سال آباد شده و در حال کشت است نباید حکم تخریب و قلع و قمع صادر شو

نماینده مردم سبزوار در مجلس:

منابع طبیعی در روستاها معضلات بزرگی ایجاد کرده است/ ضرورت بازنگری در قوانین و جلوگیری از تخریب اراضی و منازل در روستاها

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: ادارات منابع طبیعی در شهرستان ها و مناطق روستایی مشکلات و معضلات زیادی را ایجاد کرده است.

رمضانعلی سبحانی فر در دیدار با آقایی رئیس سازمان منابع طبیعی جنگل بانی و آبخیزداری با بیان اینکه امروز ادارات منابع طبیعی در شهرستان ها احکام تخریب را بدون توجه به مشکلات مردم و‌روستائیان صادر می کنند، اظهارداشت:   منابع طبیعی براساس نقشه های سال ۴۱ تا ۴۵ اقدام به بررسی اراضی می پردازد  و اگر  روی عکس ها محدوده  اراضی را مشخص می کنند و بر همین اساس زمین را منابع طبیعی اعلام می کنند.

وی افزود:  فرد روستایی در گذشته سند گرفته و امروز دولت نیز  برای همان زمین سند گرفته است   و امروز فرد روستایی ما با مشکل مواجه شده است.

سبحانی فر ادامه داد: در همین شهرستان جغتایی و جوین  منابع طبیعی قبرستان  مردم را اراضی ملی ایجاد کرده و مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است.

سبحانی فر عنوان کرد: در برخی موارد شاهد هستیم که درخت و فضای سبزی که روستایی ایجاد کرده است را تخریب و قلع و قمه کرده اند.

وی افزود: باید برنامه ریزی شود و از ظرفیت های موجود برای استفاده بهتر از منابع طبیعی بهره گرفته شود.

وی گفت: هدف از حفظ و احیا منابع طبیعی سر سبزی  آن است و امروز. همین سرسبزی که به واسطه تلاش روستائیان در مدت ۴۰ یا ۵۰ سال ایجاد شده است توسط سازمان منابع طبیعی تخریب می شود.

سبحانی فر عنوان کرد: اگر بر فرض بگذاریم که ادعای منابع طبیعی درست است بازهم نباید حکم قلع و قمع داد و نباید کشت و کار او را تخریب کرد.

وی افزود: می توان همین زمین را با یک توافق به کشاورز و روستایی اجاره داد و از تخریب آن جلوگیری کرد و زحمات کشاورز را نیز از بین نبرد.

وی ادامه داد: روستائیان از برخوردهای غلط ماموران منابع طبیعی گله دارند، آنها ایرانی اند و اهل همین کشورند و نباید با آنها مثل بیگانه برخورد شود باید به آنها و زحماتشان توجه شود.

كاربران آنلاين

ما 57 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پیوندها

آمار سایت

16887
امروزامروز38
دیروزدیروز316
این هفتهاین هفته38
این ماهاین ماه2442
کلکل16887
بیشترین 11-16-2018 : 316